Policjanci uratowali mieszkańca Mławy

Podziel się:

Gdyby nie policjanci – 62-letni mławianin mógłby zginąć. W jego mieszkaniu uszkodzona została instalacja grzewcza co groziło wybuchem pieca.

– Do zdarzenia doszło we wtorek rano na ul. Kościuszki w Mławie. Dwóch policjantów wydziału kryminalnego, stojących na parkingu przed budynkiem komendy, usłyszało wołanie o pomoc. Okazało się, że głos dobiega z okna sąsiedniego domu. Starszy mężczyzna wzywał pomocy. Krzyczał że nie może chodzić. Policjanci natychmiast ruszyli na ratunek – relacjonuje asp. Anna Pawłowska z mławskiej KPP. – Mieszkanie wypełnione były parą, a po podłodze płynęła gorąca woda. Interweniujący policjanci wynieśli z budynku mężczyznę na wózku inwalidzkim, ewakuowali również lokatorów z pozostałych mieszkań. Wezwali straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Wyniesiony z mieszkania mężczyzna uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Udzielono mu pomocy medycznej.

Strażacy ustalili, że w piecu centralnego ogrzewania zagotowała się woda co spowodowało rozszczelnienie instalacji grzewczej. – Jak ocenili, awaria była na tyle poważna, że piec mógł eksplodować w ciągu kilkunastu minut. Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła tragedii – relacjonuje Anna Pawłowska.

fot. KPP Mława

Podziel się:


Pijany strażnik miejski wyrzucony z pracy. Zostało już tylko 9-ciu ?

Straż miejska w Ciechanowie zostanie zlikwidowana?

Do zeszłego tygodnia liczba strażników miejskich w Ciechanowie liczyła okrągłe 10 osób. Od 20 stycznia stan osobowy tej formacji nieznacznie się zmniejszył. Jeden ze strażników pożegnał się z pracą po tym jak został przyłapany na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu. Nie pomógł w utrzymaniu pracy ani fakt, że auto prywatne, ani to, że do incydentu doszło już po

Burmistrz Glinojecka zrezygnował

Jak podał dziś (28 lutego) portal glinojeck.net burmistrz Waldemar Godlewski pożegnał się dzisiaj z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy. Komisarzowi wyborczemu w Ciechanowie przekazał rezygnację z datą 1 marca br.

Napad na bank i nie tylko

Groźnie w Glinojecku

Napad na bank, uczniowie jako zakładnicy bandytów, wypadek drogowy – dla niewtajemniczonych wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście były to tylko ćwiczenia dowódczo-sztabowe ”Łydynia 2015”.