Policjanci uratowali mieszkańca Mławy

Podziel się:

Gdyby nie policjanci – 62-letni mławianin mógłby zginąć. W jego mieszkaniu uszkodzona została instalacja grzewcza co groziło wybuchem pieca.

– Do zdarzenia doszło we wtorek rano na ul. Kościuszki w Mławie. Dwóch policjantów wydziału kryminalnego, stojących na parkingu przed budynkiem komendy, usłyszało wołanie o pomoc. Okazało się, że głos dobiega z okna sąsiedniego domu. Starszy mężczyzna wzywał pomocy. Krzyczał że nie może chodzić. Policjanci natychmiast ruszyli na ratunek – relacjonuje asp. Anna Pawłowska z mławskiej KPP. – Mieszkanie wypełnione były parą, a po podłodze płynęła gorąca woda. Interweniujący policjanci wynieśli z budynku mężczyznę na wózku inwalidzkim, ewakuowali również lokatorów z pozostałych mieszkań. Wezwali straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Wyniesiony z mieszkania mężczyzna uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Udzielono mu pomocy medycznej.

Strażacy ustalili, że w piecu centralnego ogrzewania zagotowała się woda co spowodowało rozszczelnienie instalacji grzewczej. – Jak ocenili, awaria była na tyle poważna, że piec mógł eksplodować w ciągu kilkunastu minut. Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła tragedii – relacjonuje Anna Pawłowska.

fot. KPP Mława

Podziel się:


Pułtusk: 100-lecie kina „Narew”

Z okazji setnych urodzin kina przygotowany został cykl wydarzeń, w których będzie można wziąć udział w ciągu całego 2015 roku.

Pozrywane dachy, linie energetyczne, powalone na drogi drzewa

W sobotę (18 lipca) późnym popołudniem przez gminę Ciechanów przeszła nawałnica. Do godz. 21. strażacy interweniowali ok. 50 razy - min. w: Rydzewie, Gumowie, Rykaczewie, Babach, Sokołówku.

Płońsk

Podejrzany o zabójstwo aresztowany

Nawet dożywotnie więzienie grozi 38-letniemu Mariuszowi D., któremu płońska prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 33-letniego płońszczanina. Podejrzany sam oddał się w ręce policji.