Ostrożnie na drogach

Śliskie wypadki

Podziel się:

Wtorkowy atak zimy spowodował zdecydowane pogorszenie warunków na drogach. W powiecie ciechanowskim doszło do dwóch wypadków: w Rumoce do rowu wpadł autobus z kierowcą i 21 pasażerami, w Dzboniu audi zderzyło się z ciężarówką – ranny został kierowca auta osobowego.

– Do pierwszego zdarzenia doszło o godz. 22:30 w Rumoce, gm. Glinojeck – relacjonuje rzeczniczka ciechanowskiej policji podkom. Jolanta Bym. –  Autobus wraz z 21 pasażerami jechał w kierunku drogi krajowej nr 60. Według ustaleń policjantów 48-letni kierujący autobusem na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do rowu. Autobus przewrócił się na bok. Pasażerowie sami o własnych siłach wyszli z pojazdu. W wyniku zdarzenia w pojeździe zostało wyrwane zawieszenie, uszkodzona została również bariera ochronna mostu.

19 osób uskarżało się na swój stan zdrowia. Zostali przewiezieni do szpitala. Nikt na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Kierowcę policjanci ukarali mandatem, zatrzymali też dowód rejestracyjny autobusu.

W akcji ratowniczej wzięło udział  pięć zastępów strażackich, w tym: trzy z KP PSP w Ciechanowie oraz OSP z Ościsłowa i Młocka. Akcja trwała ponad godzinę.

– Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji. Ustalono, że pięć osób posiada niewielkie obrażenia ciała (otarcia naskórka kończyn, bolesność, ból kręgosłupa). Z uwagi na intensywne opady śniegu z deszczem, osoby te schroniły się w samochodach PSP. Tam udzielono im pierwszej pomocy przed przybyciem Zespołów Ratownictwa Medycznego. Przybyłe karetki ZRM przejęły osoby, którymi zaopiekowali się strażacy. Ze zbadanych pięciu osób do szpitala zabrano dwie – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. bryg. Grzegorz Pawlicki. –  W tym czasie właściciel firmy transportowej podstawił zastępczy autobus w celu zabrania pozostałych pasażerów uczestniczących w wypadku. Do tego autobusu wsiadły wszystkie osoby, które nie odniosły obrażeń. Na wniosek lekarza kierującego działaniami medycznymi autobus z pasażerami został również skierowany do szpitala w Ciechanowie. Uszkodzony pojazd znajdował się poza obszarem jezdni i nie stanowił zagrożenia. W trakcie działań zostały z niego wymontowane akumulatory.

Do drugiego wypadku doszło w miejscowości Dzbonie, gm. Opinogóra, na drodze wojewódzkiej nr 617 Ciechanów-Przasnysz. – Policjanci ustalili, że ok. 23. doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Według wstępnych ustaleń 25-letni kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi wpadł w poślizg i  uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy scania. Kierowca audi został przewieziony do szpitala. 25-letni kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu – informuje podkom. Jolanta Bym.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

fot. KP PSP Ciechanów

Podziel się:


Śmierć dziennikarza w Mławie

Znany mławski dziennikarz - Łukasz Masiak z portalu Naszamlawa.pl został dziś w nocy śmiertelnie pobity w jednym z tamtejszych lokali. Policja ustaliła tożsamość podejrzanego, nie został ona jeszcze zatrzymany. Trwa śledztwo.

Napad na bank i nie tylko

Groźnie w Glinojecku

Napad na bank, uczniowie jako zakładnicy bandytów, wypadek drogowy – dla niewtajemniczonych wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście były to tylko ćwiczenia dowódczo-sztabowe ”Łydynia 2015”.

Ciechanowska OSP wróci do boju?

Gratulacje od prezesa ZG OSP Waldemara Pawlaka (listowne), od prezesa ZP OSP, starosty ciechanowskiego Sławomira Morawskiego, prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, prezesa OSP Ciechanów nadbrygadiera Bogdana Kołakowskiego (osobiście) - odebrał we wtorek (31 marca) z okazji 90. urodzin wieloletni prezes ciechanowskich strażaków - ochotników - Zdzisław Moszczyński.