Ostrożnie na drogach

Śliskie wypadki

Podziel się:

Wtorkowy atak zimy spowodował zdecydowane pogorszenie warunków na drogach. W powiecie ciechanowskim doszło do dwóch wypadków: w Rumoce do rowu wpadł autobus z kierowcą i 21 pasażerami, w Dzboniu audi zderzyło się z ciężarówką – ranny został kierowca auta osobowego.

– Do pierwszego zdarzenia doszło o godz. 22:30 w Rumoce, gm. Glinojeck – relacjonuje rzeczniczka ciechanowskiej policji podkom. Jolanta Bym. –  Autobus wraz z 21 pasażerami jechał w kierunku drogi krajowej nr 60. Według ustaleń policjantów 48-letni kierujący autobusem na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do rowu. Autobus przewrócił się na bok. Pasażerowie sami o własnych siłach wyszli z pojazdu. W wyniku zdarzenia w pojeździe zostało wyrwane zawieszenie, uszkodzona została również bariera ochronna mostu.

19 osób uskarżało się na swój stan zdrowia. Zostali przewiezieni do szpitala. Nikt na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Kierowcę policjanci ukarali mandatem, zatrzymali też dowód rejestracyjny autobusu.

W akcji ratowniczej wzięło udział  pięć zastępów strażackich, w tym: trzy z KP PSP w Ciechanowie oraz OSP z Ościsłowa i Młocka. Akcja trwała ponad godzinę.

– Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji. Ustalono, że pięć osób posiada niewielkie obrażenia ciała (otarcia naskórka kończyn, bolesność, ból kręgosłupa). Z uwagi na intensywne opady śniegu z deszczem, osoby te schroniły się w samochodach PSP. Tam udzielono im pierwszej pomocy przed przybyciem Zespołów Ratownictwa Medycznego. Przybyłe karetki ZRM przejęły osoby, którymi zaopiekowali się strażacy. Ze zbadanych pięciu osób do szpitala zabrano dwie – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. bryg. Grzegorz Pawlicki. –  W tym czasie właściciel firmy transportowej podstawił zastępczy autobus w celu zabrania pozostałych pasażerów uczestniczących w wypadku. Do tego autobusu wsiadły wszystkie osoby, które nie odniosły obrażeń. Na wniosek lekarza kierującego działaniami medycznymi autobus z pasażerami został również skierowany do szpitala w Ciechanowie. Uszkodzony pojazd znajdował się poza obszarem jezdni i nie stanowił zagrożenia. W trakcie działań zostały z niego wymontowane akumulatory.

Do drugiego wypadku doszło w miejscowości Dzbonie, gm. Opinogóra, na drodze wojewódzkiej nr 617 Ciechanów-Przasnysz. – Policjanci ustalili, że ok. 23. doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Według wstępnych ustaleń 25-letni kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi wpadł w poślizg i  uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy scania. Kierowca audi został przewieziony do szpitala. 25-letni kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu – informuje podkom. Jolanta Bym.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

fot. KP PSP Ciechanów

Podziel się:


Służby sprawdzają

Alarmy bombowe w Ciechanowie – 8 czerwca

- Otrzymaliśmy zgłoszenia już od 4 ciechanowskich instytucji. Urząd Celny, Urząd Skarbowy, Sąd i Prokuratura otrzymali informację, że w budynku, w którym się znajdują podłożona jest bomba. Decyzję o ewakuacji jak na razie podjął kierownik UC.

Rozmowa z Joanną Potocką-Rak, I zastępcą prezydenta Ciechanowa

Beksiński w Ciechanowie

Marek Szyperski. Jak duże są szanse na wystawę prac Zdzisława Beksińskiego w Ciechanowie? Joanna Potocka-Rak. Ostatnie publikacje, ale przede wszystkim nagradzany i szeroko komentowany film „Ostatnia rodzina” przypomniał fenomen Zdzisława Beksińskiego – wybitnego artysty, którego osobiście wyjątkowo cenię. Każdy kto choć raz był w moim gabinecie wie, że ta sympatia ma

Ciechanów: autem wjechał do salonu

W niedzielę (7 lutego), ok. 2. w nocy kierowca forda fiesty - jadący z kierunku Przasnysza - najprawdopodobniej nie zauważył ronda przy ul. Grudskiej. Przejechał przez jego środek i uderzył w jeden ze znajdujących się obok domów.