Tragiczny wypadek w powiecie mławskim

Podziel się:

Czteroletni chłopiec zginął w wypadku w powiecie mławskim. Do tragedii doszło we wtorek 19 lipca ok. 18. na drodze Bońkowo Kościelne – Syberia.

Z wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że, kierowca audi 80, 23- letni mieszkaniec powiatu mławskiego, jadąc w kierunku Syberii wymijając na łuku drogi skodę octavię stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, potem na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo.

– Podczas manewru wymijania nie doszło do zderzenia się  pojazdów. Kierujący audi mężczyzna przewoził na przednim siedzeniu pasażera, w foteliku ochronnym, swojego czteroletniego synka – relacjonuje Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Dziecko doznało licznych obrażeń ciała i zmarło na miejscu wypadku. Służby ratunkowe powiadomił kierujący skodą świadek zdarzenia. Kierowca audi był trzeźwy. W szpitalu w Mławie udzielono mu pomocy medycznej i zwolniono do domu. – Policja i prokuratura ustalają szczegółowo przebieg  oraz wszelkie przyczyny tego tragicznego zdarzenia – mówi Anna Pawłowska.

Podziel się:


Święto ciechanowskich ułanów

- Pół cywilny, pół wojskowy. Jedenasty Legionowy – to chyba najbardziej znana żurawiejka związana ze stacjonującym w latach 1921-1939 w Ciechanowie 11. Pułkiem Ułanów Legionowych im. Marszałka Edwarda Śmiglego-Rydza.

MAREK JAKUBIAK: Wszystko dla dobra Rzeczypospolitej

Marek Szyperski. - Panie Prezesie, gratulacje. Z dużą wiarą w sukces startował Pan w tych wyborach... Marek Jakubiak. Spodziewałem się sukcesu. To nie jest sukces, bo sukces byłby wtedy gdybym miał np. 60 tysięcy głosów w okręgu płocko-ciechanowskim, a tymczasem mam 11 tysięcy. I w kategoriach liczb uważam, że mam dużo do zrobienia.

W Ciechanowie lepsze wsparcie dla uczniów niepełnosprawnych

Jest reakcja prezydenta Ciechanowa na apel radnego Michała Jeziółkowskiego. Radny na ostatniej sesji Rady Miasta, na łamach Tygodnika Ilustrowanego i w BRJTV.pl zaapelował o zwiększenie ilości godzin nauczycieli wspomagających, zajęć wyrównawczych i konieczności terapeuty już na wstępnym etapie edukacji w kontekście dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.