W Płocku pamiętają

Podziel się:

Członkowie Koła Kukiz’ 15 w Płocku włączają się w lokalne obchody uroczystości państwowych, manifestując swój pełen atencji stosunek do historii polskiego narodu.  1 sierpnia o „Godzinie W” delegacja płockiego Koła Kukiz’15 uczciła minutą ciszy bohaterów poległych w powstaniu warszawskim i zapaliła znicze przed płytą Nieznanego Żołnierza przed Odwachem, na której widnieje napis „Bohaterom poległym w walce o wolność ojczyzny”.

 

Odwach historii Płocka ogromną rolę. W tej klasycystycznej, wybudowanej w 1837 roku parterowej wartowni carskiej, w styczniu 1863 roku rozpoczęło się płockie powstanie styczniowe. W roku 1918, po zakończeniu I wojny światowej, po uprzednim rozbrojeniu posterunku żołnierzy niemieckich, świętowano w budynku odzyskanie niepodległości. W 1920 broniono przeprawy mostowej przez Wisłę podczas krwawej wojny z bolszewikami.  Miejsce to ma więc dla płocczan charakter symboliczny i tu odbywają się obecnie najważniejsze uroczystości państwowe.

Z okazji Dnia Wojska Polskiego  15 sierpnia członkowie Koła Kuziz’15 złożyli na płycie Nieznanego Żołnierza  przed Odwachem w imieniu posła Marka Jakubiaka wieniec, upamiętniając ofiarę Polaków walczących o wolność ojczyzny.

– Świętowanie wydarzeń z przeszłości, trudnych doświadczeń, ale i zwycięstw wzmacnia poczucie patriotyzmu, buduje tożsamość Polaków, co jest niezmiernie istotne w świecie współczesnym, zdominowanym wielokulturowością – mówi Maciej Dąbrowski, szef Koła Kukiz’15 w Płocku. – My jesteśmy patriotami! Pamiętamy o ważnych wydarzeniach z dziejów naszej ojczyzny. Odnosimy się z szacunkiem do rodzimej historii, uczestnicząc w obchodach świąt narodowych.

U. A-B

Podziel się:


Śmierć w płońskich ogródkach

Ciało 55-letniego mężczyzny znaleźli strażacy gaszący pożar altanki w Płońsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi płońska Prokuratura Rejonowa.

Pijany strażnik miejski wyrzucony z pracy. Zostało już tylko 9-ciu ?

Straż miejska w Ciechanowie zostanie zlikwidowana?

Do zeszłego tygodnia liczba strażników miejskich w Ciechanowie liczyła okrągłe 10 osób. Od 20 stycznia stan osobowy tej formacji nieznacznie się zmniejszył. Jeden ze strażników pożegnał się z pracą po tym jak został przyłapany na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu. Nie pomógł w utrzymaniu pracy ani fakt, że auto prywatne, ani to, że do incydentu doszło już po

Ciechanów będzie powiatem grodzkim – nasz primaaprilisowy żart

Wraca sprawa sprzed kilkunastu lat –  Ciechanów będzie jednak powiatem grodzkim. Dla miasta to niewątpliwe korzystne rozwiązanie, czy jednak także dla okolicznych gmin tworzących dziś powiat ciechanowski ziemski.