Zabił kołkiem

Podziel się:

To było prawdziwe bestialstwo. W jednej z podpłońskich miejscowości zakatowano psa drewnianym kołkiem. Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Zdarzyło się to w minioną sobotę. Interweniujący na policji mężczyzna oznajmił, że słyszał tępe odgłosy uderzeń i przerażający skowyt zwierzęcia. - Na wskazanej posesji policjanci  zastali kilka osób. Jak ustalili, trwała tam przeprowadzka. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokładnie wszystkie miejsca na posesji. W pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli szpadel ze śladami ziemi, a dalej miejsce, gdzie ziemia była świeżo rozkopywana. Tam ujawnili zwłoki czworonoga – relacjonuje sierżant sztabowy Kinga Drężek, rzeczniczka komendy powiatowej policji w Płońsku.
Cztery osoby zatrzymano do wyjaśnienia. Kinga Drężek: - W czasie  dalszych czynności, właścicielka psa przyznała się, że poprosiła znajomego 43-latka o zabicie psa, gdyż po przeprowadzce nie miała by co  z nim zrobić.  Mężczyzna zgodził się, wyprowadził psa za pomieszczenia gospodarskie i przy pomocy drewnianego kołka zakatował zwierzę. Później  zakopał czworonoga.

43-latek usłyszał zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy mieszanej. Grożą mu za to 3 lata pozbawienia wolności.
Podziel się:


12 maja 1935 r. zmarł w Belwederze Józef Piłsudski, twórca drugiej Rzeczypospolitej.

Ostatnia Droga Pierwszego Marszałka Polski

W 80. rocznicę śmierci J. Piłsudskiego „Tak żyć jak żyłem – warto było, Warto było ten ból przezwyciężać, Jak przezwyciężałem.” J. Piłsudski

15-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Z siekierą na policjantkę

Usiłowanie zabójstwa zarzuci prokuratura rejonowa w Mławie 15-latkowi z gminy Dzierzgowo, który w ostatnią sobotę, tuż przed północą siekierą zaatakował interweniującą policjantkę. Funkcjonariuszka z poważnym urazem głowy leży w szpitalu. Jej stan jest ciężki.

Bank Spółdzielczy w Płońsku

2016 – kolejny bardzo dobry rok

W hotelu Atena w Ciechanowie odbyło się Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Bank Spółdzielczy w Płońsku dla klientów i udziałowców Banku - Oddziału w Ciechanowie.