Zabił kołkiem

Podziel się:

To było prawdziwe bestialstwo. W jednej z podpłońskich miejscowości zakatowano psa drewnianym kołkiem. Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Zdarzyło się to w minioną sobotę. Interweniujący na policji mężczyzna oznajmił, że słyszał tępe odgłosy uderzeń i przerażający skowyt zwierzęcia. - Na wskazanej posesji policjanci  zastali kilka osób. Jak ustalili, trwała tam przeprowadzka. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokładnie wszystkie miejsca na posesji. W pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli szpadel ze śladami ziemi, a dalej miejsce, gdzie ziemia była świeżo rozkopywana. Tam ujawnili zwłoki czworonoga – relacjonuje sierżant sztabowy Kinga Drężek, rzeczniczka komendy powiatowej policji w Płońsku.
Cztery osoby zatrzymano do wyjaśnienia. Kinga Drężek: - W czasie  dalszych czynności, właścicielka psa przyznała się, że poprosiła znajomego 43-latka o zabicie psa, gdyż po przeprowadzce nie miała by co  z nim zrobić.  Mężczyzna zgodził się, wyprowadził psa za pomieszczenia gospodarskie i przy pomocy drewnianego kołka zakatował zwierzę. Później  zakopał czworonoga.

43-latek usłyszał zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy mieszanej. Grożą mu za to 3 lata pozbawienia wolności.
Podziel się:


Święto Wojsk Lądowych

„Za wolność Waszą i Naszą”

- Jesteśmy narodem odważnym i walecznym. Żołnierz polski walczył „Za wolność Waszą i Naszą” na wielu frontach wojennych całego świata. Heroizmu nigdy nam nie brakowało. Możemy być dumni z historii oręża wojska polskiego – powiedział Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. w homilii podczas mszy polowej odprawionej w piątek 26 sierpnia w Mauzoleum Żołnierzy

Oddaliśmy cześć Bohaterowi!

24 kwietnia liczni ciechanowianie, a wśród nich m.in.: członkowie Stowarzyszenia Narodowy Ciechanów i rekonstruktorów z 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych mianowanego pośmiertnie na stopień pułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. W ostatniej drodze żołnierzowi towarzyszyli przedstawiciele

Śmierć w płońskich ogródkach

Ciało 55-letniego mężczyzny znaleźli strażacy gaszący pożar altanki w Płońsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi płońska Prokuratura Rejonowa.