Zabił kołkiem

Podziel się:

To było prawdziwe bestialstwo. W jednej z podpłońskich miejscowości zakatowano psa drewnianym kołkiem. Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Zdarzyło się to w minioną sobotę. Interweniujący na policji mężczyzna oznajmił, że słyszał tępe odgłosy uderzeń i przerażający skowyt zwierzęcia. - Na wskazanej posesji policjanci  zastali kilka osób. Jak ustalili, trwała tam przeprowadzka. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokładnie wszystkie miejsca na posesji. W pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli szpadel ze śladami ziemi, a dalej miejsce, gdzie ziemia była świeżo rozkopywana. Tam ujawnili zwłoki czworonoga – relacjonuje sierżant sztabowy Kinga Drężek, rzeczniczka komendy powiatowej policji w Płońsku.
Cztery osoby zatrzymano do wyjaśnienia. Kinga Drężek: - W czasie  dalszych czynności, właścicielka psa przyznała się, że poprosiła znajomego 43-latka o zabicie psa, gdyż po przeprowadzce nie miała by co  z nim zrobić.  Mężczyzna zgodził się, wyprowadził psa za pomieszczenia gospodarskie i przy pomocy drewnianego kołka zakatował zwierzę. Później  zakopał czworonoga.

43-latek usłyszał zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy mieszanej. Grożą mu za to 3 lata pozbawienia wolności.
Podziel się:


Płońsk: Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia

Koncert odbędzie się w niedzielę 18 stycznia w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Początek godz. 15.30.

Poseł Jakubiak i Amerykanie w Ciechanowie

Poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego Marek Jakubiak (Kukiz'15) „przywiezie” Amerykanów do Ciechanowa? Poseł z delegacją sejmowej komisji obrony narodowej wizytuje NATO.

Płońsk

Podejrzany o zabójstwo aresztowany

Nawet dożywotnie więzienie grozi 38-letniemu Mariuszowi D., któremu płońska prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 33-letniego płońszczanina. Podejrzany sam oddał się w ręce policji.