Zabił kołkiem

Podziel się:

To było prawdziwe bestialstwo. W jednej z podpłońskich miejscowości zakatowano psa drewnianym kołkiem. Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Zdarzyło się to w minioną sobotę. Interweniujący na policji mężczyzna oznajmił, że słyszał tępe odgłosy uderzeń i przerażający skowyt zwierzęcia. - Na wskazanej posesji policjanci  zastali kilka osób. Jak ustalili, trwała tam przeprowadzka. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokładnie wszystkie miejsca na posesji. W pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli szpadel ze śladami ziemi, a dalej miejsce, gdzie ziemia była świeżo rozkopywana. Tam ujawnili zwłoki czworonoga – relacjonuje sierżant sztabowy Kinga Drężek, rzeczniczka komendy powiatowej policji w Płońsku.
Cztery osoby zatrzymano do wyjaśnienia. Kinga Drężek: - W czasie  dalszych czynności, właścicielka psa przyznała się, że poprosiła znajomego 43-latka o zabicie psa, gdyż po przeprowadzce nie miała by co  z nim zrobić.  Mężczyzna zgodził się, wyprowadził psa za pomieszczenia gospodarskie i przy pomocy drewnianego kołka zakatował zwierzę. Później  zakopał czworonoga.

43-latek usłyszał zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy mieszanej. Grożą mu za to 3 lata pozbawienia wolności.
Podziel się:


Dwa dni, dwa wypadki, sześciu zabitych

To będą bardzo smutne święta dla kilku rodzin z powiatów mławskiego i ciechanowskiego. W ciągu niespełna doby – między 19.40 23 marca, a 18.55 24 marca w dwóch wypadkach drogowych zginęło sześć osób.

Niezwykły koncert

Mławianka zagrała na Zamku Królewskim

Inga Piwowarska – utalentowana akordeonistka z Mławy, tegoroczna maturzystka I LO im. Stanisława Wyspiańskiego zaprezentowała się w ostatnią niedzielę stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie podczas koncertu zorganizowanego przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

Ciechanów: Sesja Rady Miasta

Tanie mieszkania dla młodych, rada dla seniorów

Tanie budownictwo socjalne, tanie mieszkania komunalne dla młodych małżeństw mieszkających i pracujących w powiecie ciechanowskim oraz tanie budownictwo czynszowe – to podstawowe założenia programu budowy tanich mieszkań w Ciechanowie - przedstawione na lutowej sesji Rady Miasta przez zastępcę prezydenta Joannę Potocką-Rak.