Zięć z Warki, teść z Ciechanowa – przyłapani na kradzieży

Podziel się:

Dowcipów o zięciu i teściowej mamy mnóstwo. O zięciu i teściu – chyba wcale. I nic dziwnego, bo jak pokazuje przykład z Płońska – mężczyźnie potrafią się zawsze dogadać – nawet na niwie przestępczej.

W nocy z poniedziałku na wtorek płońscy policjanci patrolujący dzielnicę przemysłową zauważyli na jednym z parkingów tira-cysternę  i busa. - Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, zobaczyli, że przesuwne drzwi 
busa od strony cysterny są otwarte, a wewnątrz znajdują się cztery 
wypchane worki oraz kilkadziesiąt pustych – relacjonuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. -  Z tyłu cysterny, z zaworu 
zdjęty był korek, a na asfalcie widać było rozsypany cukier. Przy pojazdach  znajdowali się dwaj mężczyźni, jak się okazało 28-letni mieszkaniec Warki - kierowca tira i jego 61-letni teść, mieszkaniec Ciechanowa. 

Mężczyźni tłumaczyli policjantom,  że chcieli wziąć tylko kilka worków cukru na własny użytek. Ale funkcjonariusze byli bardzo dociekliwi: przeszukali obydwa auta i ich otoczenie. - Znaleźli dużą elektroniczną wagę, puste kanistry, foliowy worek z pompką, rękawicami i przewodami oraz w pobliskich zaroślach dwa kanistry z paliwem – relacjonuje Kinga Drężek-Zmysłowska. - Jak się okazało 
28-latek i jego teść już zdążyli załadować 120 kg cukru i około 40 litrów paliwa. Przygotowanych mieli jeszcze 161 worków i 8 kanistrów.
Młodszy z zatrzymanych próbował przekupić policjantów proponując im po 30 kg cukru. Funkcjonariusze okazali się niepodatni na słodką formę korupcji. - Obaj 
mężczyźni zostali zatrzymani i resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty związane z kradzieżą cukru i paliwa oraz próbą  wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Grozi im do 8 lat więzienia – informuje  mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.
Podziel się:


Ciechanowski Szpital na krawędzi bankructwa

Strata za rok ubiegły szacowana na 15 mln zł, 66 mln zł zadłużenia, zajmowane przez komornika konta – Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie balansuje na krawędzi.

Posłowie Kukiz’15 z samorządowcami

Posłowie Marek Jakubiak, wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej i Andrzej Maciejewski, przewodniczący komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej w ostatni poniedziałek, 3 kwietnia, spotkali się w Urzędzie Gminy Ciechanów (na zaproszenie wójta Marka Kiwita) z samorządowcami z powiatu ciechanowskiego.

Nie chcą imigrantów

Mieszkańcy Zygmuntowa w gminie Glinojeck, powiat ciechanowski nie chcą w swej miejscowości ośrodka dla uchodźców.