Zięć z Warki, teść z Ciechanowa – przyłapani na kradzieży

Podziel się:

Dowcipów o zięciu i teściowej mamy mnóstwo. O zięciu i teściu – chyba wcale. I nic dziwnego, bo jak pokazuje przykład z Płońska – mężczyźnie potrafią się zawsze dogadać – nawet na niwie przestępczej.

W nocy z poniedziałku na wtorek płońscy policjanci patrolujący dzielnicę przemysłową zauważyli na jednym z parkingów tira-cysternę  i busa. - Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, zobaczyli, że przesuwne drzwi 
busa od strony cysterny są otwarte, a wewnątrz znajdują się cztery 
wypchane worki oraz kilkadziesiąt pustych – relacjonuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. -  Z tyłu cysterny, z zaworu 
zdjęty był korek, a na asfalcie widać było rozsypany cukier. Przy pojazdach  znajdowali się dwaj mężczyźni, jak się okazało 28-letni mieszkaniec Warki - kierowca tira i jego 61-letni teść, mieszkaniec Ciechanowa. 

Mężczyźni tłumaczyli policjantom,  że chcieli wziąć tylko kilka worków cukru na własny użytek. Ale funkcjonariusze byli bardzo dociekliwi: przeszukali obydwa auta i ich otoczenie. - Znaleźli dużą elektroniczną wagę, puste kanistry, foliowy worek z pompką, rękawicami i przewodami oraz w pobliskich zaroślach dwa kanistry z paliwem – relacjonuje Kinga Drężek-Zmysłowska. - Jak się okazało 
28-latek i jego teść już zdążyli załadować 120 kg cukru i około 40 litrów paliwa. Przygotowanych mieli jeszcze 161 worków i 8 kanistrów.
Młodszy z zatrzymanych próbował przekupić policjantów proponując im po 30 kg cukru. Funkcjonariusze okazali się niepodatni na słodką formę korupcji. - Obaj 
mężczyźni zostali zatrzymani i resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty związane z kradzieżą cukru i paliwa oraz próbą  wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Grozi im do 8 lat więzienia – informuje  mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.
Podziel się:


Płońsk: W rocznicę niemieckiej zbrodni

W Płońsku odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy zbrodni na „Piaskach”. W styczniu 1945 r. niemieccy oprawcy zamordowali tam kilkudziesięciu mężczyzn z Płońska i powiatu płońskiego oraz innych miejscowości Mazowsza, więzionych w płońskim areszcie, głownie żołnierzy Armii Krajowej.

Rado, kochana Rado, wesprzyj nas, pomóż nam

Rado, kochana Rado, wesprzyj nas, pomóż nam - apelowali przedstawiciele kupców, producentów i mieszkańców ciechanowskich Bloków protestujący przeciwko budowie sklepu Lidl w miejscu dawnej drukarni Gryf, podczas czwartkowego spotkania z radnymi miejskimi PiS i PSL.

Specjalne potrzeby edukacyjne na „skandalicznie niskim” poziomie

W Ciechanowie za mało godzin nauczycieli wspomagających

Podczas IX Sesji Rady Miasta radny Michał Jeziółkowski przypominał, że na komisji oświaty złożył wniosek, który został poparty jednogłośnie przez wszystkich członków Komisji. Poruszył on temat sytuacji dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.