Mława

Zmarł z wyziębienia?

Podziel się:

Prawdopodobnie wychłodzenie organizmu było przyczyną śmierci 60-letniego bezdomnego, mieszkańca powiatu mławskiego.

Leżące  przy chodniku ciało znalazł we wtorek (22 listopada) rano przy Alei Marszałkowskiej w Mławie przejeżdżający tamtędy rowerzysta, który zawiadomił policję.

–  Poza patrolem, na miejsce przyjechała także karetka pogotowia, jak się jednak okazało, na pomoc mężczyźnie było już za późno. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną śmierci mężczyzny mogło być wychłodzenie organizmu. Policjanci prowadzący czynności ustalili jego tożsamość, to 60- letni mieszkaniec pow. mławskiego, który od pewnego czasu był osobą bezdomną – informuje  Anna Gorczewska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Mławscy policjanci we współpracy ze strażą miejską i gminną oraz wolontariuszami Grupy Zalewski Patrol sprawdzają niezamieszkałe budynki, dworce, przystanki, altany działkowe, piwnice i klatki schodowe bloków. Oczekują także na sygnały o osobach bezdomnych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy policji 997 lub  powiadomić dzielnicowego o miejscu przebywania bezdomnego- taka interwencja może uratować mu życie. Ważna jest również reakcja, gdy widzimy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Jeśli przejdziesz obojętnie, myśląc „pijak – niech leży” albo „niech ktoś inny zadzwoni”, może się okazać, że osoba potrzebująca natychmiastowej pomocy, właśnie straciła szansę na jej otrzymanie. A przecież trzeba tak niewiele, by uratować ludzkie życie- wystarczy chociażby anonimowo, powiadomić policję.

Informacje o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne można przekazywać dzielnicowym. Telefony kontaktowe do dzielnicowych dostępne są na stronie internetowej KPP w Mławie oraz aplikacji Moja Komenda.

Podziel się:


Szymon Kołecki nokautuje!

33 sekundy trwał sobotni (4 marca) debiut Szymona Kołeckiego w MMA. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Pekinu, były prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, prezes Klubu Sportowego "Ciechan i Szymon Kołecki" błyskawicznie pokonał Dariusza Kazimierczuka.

Budżet inny niż chciał burmistrz

Płońscy radni uchwalili budżet miasta na 2015 rok

W miniony czwartek, 15 stycznia, naprzeciw radnych stanął w Płońsku burmistrz tego miasta, Andrzej Pietrasik. Sesja trwała długo a dyskusje były bardzo emocjonalne. Wcześniej, na tradycyjnym śniadaniu prasowym, burmistrz zapowiadał, że skoro zawsze proponuje, to i tym razem zaproponuje Radzie kompromis. Patrząc z perspektywy sesji, nie okazał się on jednak dla dużej grupy

Kampania wyborcza: Andrzej Duda w Ciechanowie

W wypełnionej po brzegi Kawiarni Artystycznej PCKiSz z mieszkańcami Ciechanowa i okolic spotkał się Andrzej Duda - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP.