Poseł Marek Jakubiak

ZRÓBMY W POLSCE EL DORADO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Podziel się:

Chcę jasno powiedzieć, że tu nie chodzi o mówienie, a o robienie. Jeśli nie zmienimy tego skomplikowanego życia przedsiębiorców, tej codzienności, z którą się zmagamy, to zostaniemy zaściankiem Europy. Z Zachodem możemy walczyć jedynie konkurencyjnością na rynku.

Jeżeli już teraz wszystko, co polskie przeszkadza Europie, bo jest konkurencyjne, to zróbmy w Polsce El Dorado dla przedsiębiorców.
Nie chodzi o budowanie dworu wokół rządu, ale o to, żeby przepisy były nieskomplikowane. Chodzi o to, by ustawę o CIT zamienić na ustawę o podatku obligatoryjnym przychodowym. I wtedy przedsiębiorcom nie trzeba będzie pomagać. A nic się nie dzieje nadal w tym zakresie.
Strefy ekonomiczne są w Polsce niepotrzebne. Ale traktowanie przedsiębiorców w sposób, jaki traktuje się ich w strefach ekonomicznych, jest jak najbardziej pożądany. To oczywiście jest niezbędne. Dzisiaj nie ma innego rozwiązania jak to, by zlikwidować całkiem podatek CIT i wprowadzić prorozwojowy podatek przychodowy w wysokości 1 proc.

W Sejmie też mamy przedsiębiorców. Ja też jestem przedsiębiorcą. I ja często mówię jak do ściany. Mówię wyraźnie o problemach przedsiębiorców i artykułuję jasno te kłopoty, jakie mamy przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Mówię o tym podczas posiedzeń komisji sejmowych, jest także cały zespół parlamentarny do spraw
wspierania przedsiębiorczości. Przychodzą tam ministrowie, przychodzi pan wicepremier Mateusz Morawiecki. I samo mówienie o problemach nic nie daje.

Poseł Marek Jakubiak, Kukiz’15

Podziel się:


Kilkanaście osób ewakuowanych

Groźny pożar w Nowym Mieście

Ciężką noc z poniedziałku na wtorek (5/6 września) mieli policjanci z posterunku w Nowym Mieście (pow. płoński). Mocno napracowali się też strażacy. Najpierw poszukiwania starszego mężczyzny, potem groźny pożar.

Z mazowieckich lasów nad syberyjski Bajkał

Ireneusz Jałoza - leśniczy z Szulmierza k. Ciechanowa intensywnie trenuje przed udziałem w tegorocznym Baikal Ice Maraton.

Znowu bomby w centrum Ciechanowa!

Ciechanów, 11. Pułku Ułanów Legionowych. Czwartek, 9 lipca. Wczoraj dwa niewybuchy, dzisiaj rano - tuż po rozpoczęciu prac ziemnych przy jednym z bloków - kolejny.