Poseł Marek Jakubiak

ZRÓBMY W POLSCE EL DORADO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Podziel się:

Chcę jasno powiedzieć, że tu nie chodzi o mówienie, a o robienie. Jeśli nie zmienimy tego skomplikowanego życia przedsiębiorców, tej codzienności, z którą się zmagamy, to zostaniemy zaściankiem Europy. Z Zachodem możemy walczyć jedynie konkurencyjnością na rynku.

Jeżeli już teraz wszystko, co polskie przeszkadza Europie, bo jest konkurencyjne, to zróbmy w Polsce El Dorado dla przedsiębiorców.
Nie chodzi o budowanie dworu wokół rządu, ale o to, żeby przepisy były nieskomplikowane. Chodzi o to, by ustawę o CIT zamienić na ustawę o podatku obligatoryjnym przychodowym. I wtedy przedsiębiorcom nie trzeba będzie pomagać. A nic się nie dzieje nadal w tym zakresie.
Strefy ekonomiczne są w Polsce niepotrzebne. Ale traktowanie przedsiębiorców w sposób, jaki traktuje się ich w strefach ekonomicznych, jest jak najbardziej pożądany. To oczywiście jest niezbędne. Dzisiaj nie ma innego rozwiązania jak to, by zlikwidować całkiem podatek CIT i wprowadzić prorozwojowy podatek przychodowy w wysokości 1 proc.

W Sejmie też mamy przedsiębiorców. Ja też jestem przedsiębiorcą. I ja często mówię jak do ściany. Mówię wyraźnie o problemach przedsiębiorców i artykułuję jasno te kłopoty, jakie mamy przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Mówię o tym podczas posiedzeń komisji sejmowych, jest także cały zespół parlamentarny do spraw
wspierania przedsiębiorczości. Przychodzą tam ministrowie, przychodzi pan wicepremier Mateusz Morawiecki. I samo mówienie o problemach nic nie daje.

Poseł Marek Jakubiak, Kukiz’15

Podziel się:


Młodzi Polonusi w Pułtusku

Ok. setka młodych Polonusów z kilku krajów, m.in. Brazylii i Hiszpanii bierze udział w akcji "Lato z Polonią" organizowanej przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w Domu Polonii w Pułtusku.

Morderstwo na „Piachach”

Udusił swą ofiarę, a zwłoki przysypał piaskiem – tak wynika z pierwszych ustaleń policji w sprawie morderstwa 37-letniej ciechanowianki. Kobieta zaginęła na początku grudnia ub.r. Po ponad dwóch miesiącach jej ciało znalazł przypadkowy spacerowicz.

Święto Wojsk Lądowych

„Za wolność Waszą i Naszą”

- Jesteśmy narodem odważnym i walecznym. Żołnierz polski walczył „Za wolność Waszą i Naszą” na wielu frontach wojennych całego świata. Heroizmu nigdy nam nie brakowało. Możemy być dumni z historii oręża wojska polskiego – powiedział Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. w homilii podczas mszy polowej odprawionej w piątek 26 sierpnia w Mauzoleum Żołnierzy